Grupa DROSED

OD PONAD 70 LAT ZAJMUJEMY SIĘ PRZETWÓRSTWEM DROBIU: Zdobyte doświadczenie zaowocowało perfekcyjnie zorganizowanymi zakładami, które dzięki swej autonomii dopasowują swoją ofertę do gustów lokalnych konsumentów.

Nasze wartości
Praca
ełne kłosy zboża jako symbol pracowitości

Cenimy dobrze wykonaną pracę i dobrze zorganizowane działania, które pomagają w codziennym rozwiązywaniu problemów przez pracowników i zespół zarządzający.

Innowacja
koła zębate jako symbol innowacji

Od samego początku tworzymy, odkrywamy i działamy we wszystkich kanałach: produktowym, technicznym, społecznościowym. Zawsze z tym samym celem: poprawą bilansu wykorzystania surowców, jakości i warunków pracy.

Odpowiedzialność
dłoń dziecka w dorosłej dłoni jako symbol odpowiedzialności

Bycie odpowiedzialnym oznacza działanie i podejmowanie decyzji w interesie grupy. To również inwestowanie w przyszłość, w bezpieczeństwo i zdrowie naszych współpracowników, a także w zrównoważony rozwój grupy, biorąc pod uwagę wpływ naszych działań na środowisko

Szacunek
objęci ludzie jako symbol szacunku

Szacunek jest tym, co mamy do zaoferowania naszym klientom, naszym pracownikom i naszym rolnikom. Szacunek oznacza słuchanie, przyznawanie się do błędów, które popełniamy, promowanie pracy zespołowej i budowanie wspólnego zrozumienia dla naszych mocnych i słabych stron.

Wydajność
wiatraki jako symbol wydajności

Wydajność to dzielenie się dobrymi praktykami i koncentrowanie się na ciągłym doskonaleniu. Chodzi również o promowanie kultury zorientowanej na wyniki z jednoczesną akceptacją otrzymywanych uwag i sugestii.

Prostota
kłos na dłoni jako symbol prostoty

Pokora jest jedną z podstawowych wartości charakteryzujących naszą Grupę. Dla każdego istotne jest pozostawanie otwartym i skupianie się na kluczowych działaniach w dążeniu do celu. Przede wszystkim oznacza to kierowanie się zdrowym rozsądkiem.

Grupa Drosed
Profil działalności

Grupa DROSED z obrotami na poziomie ponad 3,0 mld złotych rocznie, jest jednym z głównych uczestników rynku produktów drobiowych w Polsce. Zatrudniamy ponad 3000 pracowników i produkujemy 150 tys. ton produktów gotowych rocznie.

Od 2000 roku DROSED należy do Grupy LDC, francuskiego producenta drobiu świeżego i europejskiego lidera tej branży, z obrotami na poziomie ponad 5,1 mld Euro. W skład Grupy DROSED wchodzą Spółki: Drosed S.A., Roldrob S.A., Sedar S.A., Drop S.A., Drosed Surowiec Sp. z o.o., NaturAgra Sp. z o.o. Grupa DROSED dokłada wszelkich starań, by oferować swoim Klientom i Konsumentom produkty najwyższej jakości. W naszym portfolio znajdują się marki Zagrodowy, Drosed, Podlaski i Drop. Produkujemy niemal pełną ofertę mięs drobiowych: od kurczaków, poprzez kaczki, gęsi aż po perliczki. Stawiamy na rozwój produktów ready to eat na czele z produktami panierowanymi. W ofercie posiadamy także produkty pieczone, wędzone, garmażeryjne, wędliny, konserwy i mięsa mielone.

Jak powstawała?
Historia Grupy Drosed

1957

Powstały Siedleckie Zakłady Drobiarskie
Historia firmy rozpoczęła się w 1957 roku, w którym powstało państwowe przedsiębiorstwo Siedleckie Zakłady Drobiarskie, zajmujące się chowem drobiu oraz skupem i przetwórstwem drobiu i jaj

1970

Pozyskanie nowych dostawców drobiu
Ciągły rozwój i modernizacje sprzyjały zakładowi, który w 1970 r pozyskał nowych dostawców drobiu odchowujących 50-60 tys. kurcząt rocznie.

1977

Modernizacja rzeźni drobiu w Siedlcach
Siedem lat później (1977 rok) w zakładzie zapadła decyzja o modernizacji rzeźni drobiu w Siedlcach, której głównym kierunkiem było usprawnienie uboju kurcząt. Inwestycja ta miała na celu nie tylko dalszą modernizację uboju, ale również automatyzację produkcji konserw.

1991

Prywatyzacja Zakładów i zmiana nazwy
W roku 1991 Siedleckie Zakłady Drobiarskie zostały sprywatyzowane i od tego czasu mówimy o istnieniu firmy Drosed Siedleckie Zakłady Drobiarskie S.A.

2000

Drosed wszedł w skład grupy LDC
W ramach dalszego rozwoju, w roku 2000, firma pozyskała inwestora strategicznego – Francuską Grupę Kapitałową LDC, lidera wśród producentów drobiu w Europie.

2005

Międzynarodowy certyfikat bezpieczeństwa żywności
Przez wszystkie lata funkcjonowania, Drosed S.A. specjalizowała się w produkcji konserw i drobiu świeżego, a w trosce o utrzymanie najwyższej jakości produktów i zadowolenie klientów uzyskała wiele certyfikatów potwierdzających wysoką jakość. Jednym z nich był otrzymany w roku 2005 międzynarodowy certyfikat bezpieczeństwa żywności BRC i IFS.

2018

Dalsze inwestycje
Rok 2018 jest rokiem dalszych inwestycji i rozwoju Wydziału Drobiarskiego w Siedlcach. Firma kładzie nacisk nie tylko na dalszy rozwój technologiczny, ale również na budowanie znajomości marek produkowanych w Drosed S.A.
Export
mapa-export
Grupa Drosed znaczną większość swojej produkcji sprzedaje na rynku polskim. Systematycznie jednak rozwijamy wysyłki poza granice naszego kraju.

Eksportujemy do wszystkich krajów Unii Europejskich oraz jako nieliczni w Polsce spełniamy wymagania do realizacji wysyłek do krajów takich jak: RPA, Chiny, Japonia, Singapur.

Eksportujemy zarówno produkty pod markami Grupy Drosed, jak i realizujemy produkcję marek  własnych na zlecenie klienta.

Sprzedaż krajowa
Grupa DROSED może poszczycić się szeroką ofertą w kategorii drobiu, wędlin i konserw – opartą na własnym i bezpiecznym surowcu. Dzięki temu, jesteśmy obecni z naszymi produktami u wszystkich liczących się dystrybutorów oraz w sieciach nowoczesnych.
mapa-polska
HORECA / B2B

Specjalizujemy się w produkcji szerokiej gamy produktów drobiowych, posiadamy w ofercie nie tylko standardowy drób surowy – ale także drób premium, produkty marynowane i przetworzone – gotowe do spożycia produkty pieczone i panierowane.

Od kilkunastu lat rozwijamy ofertę dla odbiorców sektora HoReCa oraz dla innych producentów branży spożywczej (B2B).

Dzięki ogromnemu doświadczeniu i specjalizacji produktowej, własnemu i bezpiecznemu surowcowi oraz ogromnemu zapleczu produkcyjnemu, produkty Grupy Drosed spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców. Potwierdzają to także certyfikaty jakościowe oraz liczne audyty, które Zakłady  Grupy Drosed przechodzą z powodzeniem.

Jesteśmy w swym działaniu innowacyjni, kreatywni i elastyczni, a najważniejsze jest dla nas poznanie potrzeb Klienta i stworzenie dla niego takiego produktu, który będzie w pełni spełniał jego oczekiwania.

Najnowsze wydarzenia
Komunikaty

Warunkowa umowa zakupu zakładu produkcyjnego Konspol w Nowym Sączu

Komunikat Prasowy Drosed Holding S.A.   Drosed Holding S.A. poinformował o zawarciu z Koncernem Cargill warunkowej umowy zakupu zakładu produkcyjnego  Konspol w Nowym Sączu.   Na rynku polskim, od ponad 40 lat produkty oferowane przez Konspol są synonimem wysokiej jakości. W...

Drosed Holding na Międzynarodowych Targach Marki Własnej PLMA w Amsterdamie

Z radością informujemy, że Drosed Holding wziął udział w międzynarodowych targach marki własnej PLMA, które odbyły się w Amsterdamie w dniach 28-29 maja 2024 roku. Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Marek Własnych PLMA organizuje największe na świecie targi dedykowane marce...

Złoty Paragon dla Pasztetu Podlaskiego 155 oraz Wyróżnienie dla La Pasty z cukinią 160 gram

Z wielką dumą i radością informujemy, iż 23 Maja 2024 r podczas Gali Liderów Rynku FMCG i Handlu rozdane zostały nagrody 14 edycji konkursu „Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich”. Nasze produkty zdobyły dwie nagrody w dwóch różnych kategoriach: Pasztet Podlaski 155 gram został...