Warunkowa umowa zakupu zakładu produkcyjnego Konspol w Nowym Sączu

Komunikat Prasowy Drosed Holding S.A.

 

Drosed Holding S.A. poinformował o zawarciu z Koncernem Cargill warunkowej umowy zakupu zakładu produkcyjnego  Konspol w Nowym Sączu.

 

Na rynku polskim, od ponad 40 lat produkty oferowane przez Konspol są synonimem wysokiej jakości. W chwili obecnej w Nowym Sączu  pracuje około 600 osób wprowadzając te produkty na rynek .

Transakcja z Drosedem nie obejmuje zintegrowanych operacji łańcucha dostaw kurczaka w Słupcy i Gierlatowie, które pozostają w Cargillu. Strony spodziewają się  sfinalizowania operacji w 2024 roku z zastrzeżeniem  ograniczonych i zwyczajowych warunków zamknięcia.

 

Grupa DROSED z obrotami na poziomie ponad 3,0 mld złotych rocznie, jest jednym z głównych uczestników rynku produktów drobiowych w Polsce. Zatrudnia ponad 3000 pracowników i produkuje 150 tys. ton produktów gotowych rocznie.

 

DROSED dokłada wszelkich starań, by oferować swoim Klientom i Konsumentom produkty najwyższej jakości. W  portfolio znajdują się marki Zagrodowy, Drosed, Podlaski i Drop. Produkuje i na tym się skupia, pełną ofertę mięs drobiowych: od kurczaków, poprzez kaczki, gęsi aż po perliczki. W ofercie posiada także produkty pieczone, wędzone, garmażeryjne, konserwy i mięsa mielone.

 

„Akwizycja ta umożliwi wejście w segment dań gotowych, z silną marką Konspol, co wpisuje się w strategiczne kierunki naszego rozwoju.  Wraz z tą transakcją Grupa Drosed rozwija nie tylko swoje możliwości produkcyjne, ale również zyskuje doświadczony i profesjonalny zespół. Działamy na wielu rynkach, ale najważniejszy dla nas i na nim się koncentrujemy, jest rynek polski. Branża drobiarska konsoliduje się i inwestycje są konieczne.  Jesteśmy na to gotowi.  Grupa Drosed jest zdeterminowana aby wciąż dynamicznie się rozwijać  i sprostać wyzwaniom jakie stawia przed nami rynek”– podkreśla prezes Zarządu Adam Sojka.

 

Drosed i Cargill  dokładają wszelkich starań, aby przeniesienie własności  odbyło się przed  końcem roku i przebiegło bezproblemowo. Pracownicy i interesariusze firmy Cargill w Nowym Sączu mogą być pewni, że w okresie przejściowym firma pozostanie „niezmieniona”.

 

Wypowiedz Karela Zimmermanna, dyrektora zarządzającego  Cargill Protein Europe:

„Przez ponad 40 lat Nowy Sącz i marka Konspol były synonimem wysokiej jakości polskich dań gotowych. Jesteśmy przekonani, że grupa DROSED to odpowiedni właściciele, aby budować na tym dziedzictwie dzięki ciągłemu skupieniu się na ludziach i szerokiej wiedzy w kategoriach dań gotowych w całej Europie”.

 

Press release Drosed Holding (003)

Drosed Holding na Międzynarodowych Targach Marki Własnej PLMA w Amsterdamie

Z radością informujemy, że Drosed Holding wziął udział w międzynarodowych targach marki własnej PLMA, które odbyły się w Amsterdamie w dniach 28-29 maja 2024 roku.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Marek Własnych PLMA organizuje największe na świecie targi dedykowane marce własnej. Jako siła napędowa ekspansji marki własnej w Europie, co roku gromadzi w Amsterdamie tysiące producentów oraz nabywców detalicznych i hurtowych z ponad 100 krajów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko za okazane zainteresowanie oraz inspirujące rozmowy. Mamy nadzieję, że nawiązane kontakty staną się fundamentem wielu owocnych współprac biznesowych w przyszłości.

Złoty Paragon dla Pasztetu Podlaskiego 155 oraz Wyróżnienie dla La Pasty z cukinią 160 gram

Z wielką dumą i radością informujemy, iż 23 Maja 2024 r podczas Gali Liderów Rynku FMCG i Handlu rozdane zostały nagrody 14 edycji konkursu „Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich”. Nasze produkty zdobyły dwie nagrody w dwóch różnych kategoriach:

  1. Pasztet Podlaski 155 gram został nagrodzony tytułem „Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich 2024” w kategorii „pasztety”.
  2. La Pasta z cukinią, ziarnami słonecznika i tymiankiem 160 gram – została nagrodzona wyróżnieniem w kategorii „warzywa w słoikach, puszkach i kartonach”.

 

Każdego roku wydarzenie organizowane przez wydawcę ogólnopolskiego miesięcznika Hurt & Detal – firmę Fischer Trading Group – gromadzi przedstawicieli najważniejszych branż rynku spożywczego i retailu. 65 certyfikatów i 130 wyróżnień, a do tego kilkadziesiąt nagród specjalnych Kolegium Redakcyjnego w kluczowych dla polskiej gospodarki kategoriach – to kwintesencja 14. edycji ogólnopolskiego konkursu „Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich”. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał instytut Kantar Polska, który policzył głosy i zadbał o niezależność plebiscytu.

O wyborze laureatów zadecydowali sami detaliści, oddając swoje głosy na produkty, które znalazły się w specjalnej ankiecie załączonej do lutowego wydania miesięcznika Hurt & Detal lub poprzez formularz zamieszczony na stronie KANTAR POLSKA.

 

Szczegółowe informacje na temat Gali Liderów Rynku FMCG i Handlu a także relację z wydarzenia znajdą Państwo na stronie https://hurtidetal.pl/article/art_id,41942-107/poznalismy-liderow-rynku-fmcg-i-handlu-konkurs-%E2%80%9Ezloty-paragon-%E2%80%93-nagroda-kupcow-polskich-2024%E2%80%9D-rozstrzygniety/place,1/#rest , w portalu https://wiadomoscispozywcze.pl/artykuly/13618/poznalismy-liderow-rynku-konkurs-zoty-paragon-nagroda-kupcow-polskich-2024-rozstrzygniety/  oraz w reportażu zamieszczonym w czerwcowym wydaniu miesięcznika Hurt & Detal

 

 

 

Grupa Drosed na targach spożywczych Anuga w Kolonii 07-12.10.2023

Z przyjemnością informujemy, że Grupa Drosed uczestniczyła w prestiżowych targach spożywczych Anuga w Kolonii, Niemczech. To wyjątkowe wydarzenie gromadzi najlepszych producentów i dostawców z branży spożywczej, a my mieliśmy zaszczyt być częścią tej ekscytującej imprezy.

 

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko przy Krajowej Izbie Drobiarstwa oraz przy Grupie LDC. Wasze zainteresowanie i wsparcie są dla nas niezmiernie ważne, i cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować nasze wysokiej jakości produkty oraz naszą pasję do produktów drobiowych.

 

Dzięki Waszej obecności na targach Anuga, udało nam się nawiązać cenne kontakty, wymienić doświadczenia oraz podzielić się naszymi nowościami. To dla nas ogromna motywacja do dalszego rozwoju i oferowania jeszcze lepszych produktów.

NaturAgra Pasze laureatem Diamentow Forbesa

Z przyjemnością  informujemy, że firma z Grupy Drosed – NaturAgra Pasze, została wyróżniona i uhonorowana tytułem Laureata Diamentów Forbesa w Polsce.

Diamenty Forbesa to ranking prowadzony przez renomowany magazyn Forbes, który docenia i wyróżnia najbardziej wartościowe polskie firmy, oceniając ich wiarygodność oraz rentowność.

 

Nasze miejsce na tej prestiżowej liście jest dowodem rozwoju naszej pozycji na rynku pasz, solidnych wyników finansowych, wysokiej płynności bieżącej oraz terminowych płatności.

 

Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia, które jest wynikiem ogromnego zaangażowania i determinacji zespołu Pracowników NaturAgra Pasze oraz lojalności naszych Klientów.

Dziękujemy.

Najlepsi w bezpieczeństwie 2022: Drosed S.A. na liście 39 przedsiębiorstw!

Najlepsi w bezpieczeństwie 2022: Drosed S.A. na liście 39 przedsiębiorstw!

Mamy zaszczyt poinformować, że firma Drosed S.A. została wybrana do prestiżowego zestawienia „Najlepsi w bezpieczeństwie 2022”. To wyjątkowe wyróżnienie zostało przyznane przez renomowany Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy.

Zestawienie “Najlepsi w bezpieczeństwie 2022” to ranking, który uwzględnia 39 najbardziej zaangażowanych przedsiębiorstw w dziedzinie bezpieczeństwa. Firma Drosed S.A. została doceniona za swoje doskonałe podejście i wyjątkowe osiągnięcia w zakresie bezpieczeństwa pracowników. . Firma nieustannie inwestuje w rozwój i wdrażanie skutecznych programów bezpieczeństwa, aby chronić swoich pracowników i zapewnić im bezpieczne miejsce pracy.

Ranking „Najlepsi w bezpieczeństwie 2022” został opublikowany na oficjalnej stronie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego pod adresem www.ciop.pl/najlepsiwbezpieczenstwie. Ponadto, informacja ta będzie dostępna w majowym numerze magazynu “Bezpieczeństwo Pracy-Nauka i Praktyka”.

 

Gwarancja smaku Drosed

Dzień DRObry!

Marka Drosed startuje 19 maja z promocją dań gotowych. W roli głównej produkty panierowane i pieczone: pyszne polędwiczki, nuggetsy, filety, skrzydełka i kebaby. Gwarantujemy super smak! Nic nie ryzykujesz – kup i spróbuj! Jeśli produkt Ci nie smakuje, napisz nam o tym a my oddamy Ci pieniądze. Pamiętaj o zachowaniu paragonu. Akcja trwa do 30 czerwca 2023 r. lub do wyczerpania puli zwrotów.

Szczegóły na www.drosed.pl.

Promocji towarzyszy kampania w TV i radiu oraz działania w internecie i przy półce.

Kurczę, ale to DRObre!

Kurczak Kukurydziany zagrał z WOŚP!

Wspólnie z Klubem Szefów Kuchni wspieraliśmy (w niedzielę 29 stycznia) 31 finał Orkiestry pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych”.

Gotowaliśmy pyszną i aromatyczną zupę tajską przy Centrum Sportów w warszawskim Wilanowie. Bazą do tego wyjątkowego dania był Kurczak Kukurydziany, który dzięki swoim unikalnym walorom kulinarnym idealnie podbił jego orientalny smak. Było czym dzielić! Zupy było aż 5000 litrów – czyli tyle, ile pomieściłoby 200 wypełnionych po brzegi wanien kąpielowych! Każdy chętny mógł zdegustować przepysznej zupy, rozgrzać się i nabrać sił do dalszego działania – także reprezentanci Grupy Drosed z Fodservice i Marketingu 😊 Nasz Kurczak Kukurydziany królował również na Placu Defilad, w samym sercu akcji! Oj, działo się 😊 W największej tego dnia strefie kulinarnej w centrum stolicy, członkowie Klubu Szefów Kuchni przyrządzali z naszych produktów dania dla organizatorów, wolontariuszy i gości Finału. Było wyśmienicie – za datek do puszki można było posmakować dań takich jak pieczona pierś z Kurczaka Kukurydzianego w sosie śmietanowo-serowym w towarzystwie ziemniaków au-gratine z brokułem w emulsji maślanej. Kurczę, ale to DRObre! Cieszymy się, że kolejny raz braliśmy udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu.  

Złote paragony 2022 dla produktów Grupy Drosed

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu “Złoty Paragon 2022 Nagroda Kupców Polskich”, aż dwa produkty Grupy Drosed uzyskały tytuł Lidera Sprzedaży:

  • Panierowane polędwiczki z piersi kurczaka – w kategorii Produkty garmażeryjne gotowe do spożycia
  • Pasztet Podlaski 155g – w kategorii Pasztety
Konkurs „Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich” jest jednym z najważniejszych – cyklicznych wydarzeń polskiej branży FMCG.

Organizatorem konkursu jest miesięcznik Hurt & Detal – jedno z najbardziej znaczących na rynku prasy branżowej, ogólnopolskie pismo FMCG.

 

“Złoty Paragon” – to wyróżnienie przyznawane przez jury składające się z  właścicieli i kierowników sklepów spożywczo-przemysłowych z całej Polski, a jednocześnie czytelników miesięcznika Hurt & Detal.

Konkurs wyłania te produkty i usługi, które w sposób szczególny wpływają na rozwój handlu detalicznego Polsce.

 

Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu miało miejsce 26 maja w Teatrze Kamienica na Gali Liderów Rynku FMCG i Handlu

 

Serdecznie dziękujemy za uznanie!

Wiosenna kampania marki Drosed

Pan Drosed i chrupiące co nieco ponownie w TV 😊 Zapraszamy do oglądania naszej reklamy. Główną rolę odgrywają produkty panierowane oraz pieczone: pyszne polędwiczki, nuggetsy i skrzydełka! Wszystkie idealne na szybki i smaczny posiłek dla całej rodziny. Kampanii telewizyjnej towarzyszą działania w internecie, przy półce oraz konkurs konsumencki.

Kurczę, ale to dobre!