Warunkowa umowa zakupu zakładu produkcyjnego Konspol w Nowym Sączu

Komunikat Prasowy Drosed Holding S.A.

 

Drosed Holding S.A. poinformował o zawarciu z Koncernem Cargill warunkowej umowy zakupu zakładu produkcyjnego  Konspol w Nowym Sączu.

 

Na rynku polskim, od ponad 40 lat produkty oferowane przez Konspol są synonimem wysokiej jakości. W chwili obecnej w Nowym Sączu  pracuje około 600 osób wprowadzając te produkty na rynek .

Transakcja z Drosedem nie obejmuje zintegrowanych operacji łańcucha dostaw kurczaka w Słupcy i Gierlatowie, które pozostają w Cargillu. Strony spodziewają się  sfinalizowania operacji w 2024 roku z zastrzeżeniem  ograniczonych i zwyczajowych warunków zamknięcia.

 

Grupa DROSED z obrotami na poziomie ponad 3,0 mld złotych rocznie, jest jednym z głównych uczestników rynku produktów drobiowych w Polsce. Zatrudnia ponad 3000 pracowników i produkuje 150 tys. ton produktów gotowych rocznie.

 

DROSED dokłada wszelkich starań, by oferować swoim Klientom i Konsumentom produkty najwyższej jakości. W  portfolio znajdują się marki Zagrodowy, Drosed, Podlaski i Drop. Produkuje i na tym się skupia, pełną ofertę mięs drobiowych: od kurczaków, poprzez kaczki, gęsi aż po perliczki. W ofercie posiada także produkty pieczone, wędzone, garmażeryjne, konserwy i mięsa mielone.

 

„Akwizycja ta umożliwi wejście w segment dań gotowych, z silną marką Konspol, co wpisuje się w strategiczne kierunki naszego rozwoju.  Wraz z tą transakcją Grupa Drosed rozwija nie tylko swoje możliwości produkcyjne, ale również zyskuje doświadczony i profesjonalny zespół. Działamy na wielu rynkach, ale najważniejszy dla nas i na nim się koncentrujemy, jest rynek polski. Branża drobiarska konsoliduje się i inwestycje są konieczne.  Jesteśmy na to gotowi.  Grupa Drosed jest zdeterminowana aby wciąż dynamicznie się rozwijać  i sprostać wyzwaniom jakie stawia przed nami rynek”– podkreśla prezes Zarządu Adam Sojka.

 

Drosed i Cargill  dokładają wszelkich starań, aby przeniesienie własności  odbyło się przed  końcem roku i przebiegło bezproblemowo. Pracownicy i interesariusze firmy Cargill w Nowym Sączu mogą być pewni, że w okresie przejściowym firma pozostanie „niezmieniona”.

 

Wypowiedz Karela Zimmermanna, dyrektora zarządzającego  Cargill Protein Europe:

„Przez ponad 40 lat Nowy Sącz i marka Konspol były synonimem wysokiej jakości polskich dań gotowych. Jesteśmy przekonani, że grupa DROSED to odpowiedni właściciele, aby budować na tym dziedzictwie dzięki ciągłemu skupieniu się na ludziach i szerokiej wiedzy w kategoriach dań gotowych w całej Europie”.

 

Press release Drosed Holding (003)